Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

93 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jonathan: “Une e meritoj Interin. Te gjithe kunder meje, per shume gjera. Branca…”

Jonathan: “Une e meritoj Interin. Te gjithe kunder meje, per shume gjera. Branca…”
Inter Club Staff

Fjale shume te vendosura per Jonathan, i cili duket sikur po merr hak per te gjitha momentet e veshtira me bluzen zikalter:

Po lind dicka mes teje dhe Interit?
“Nuk e di nese po lind dicka, une jam i lumtur per momentin qe po kaloj. E di qe nuk eshte e thjeshte per demtimet e shumta ne skuadren tone, por ja u dedikoj kete fitore lojtareve te demtuar.”

Pse po e shikojme vetem tani Jonathan-in e vertete?
“Jam nje lojtar ndryshe. Dikush ka nje personalitet keshtu, dikush te nje tjeter menyre. Disa luajne me shume, disa me pak. Jane me te drejte me dike, me pak me nje tjeter. Te gjitha heret qe kam luajtur nuk kam luajtur shume keq, por ne nivelin e skuadres. Ne nje pike te caktuar te gjithe e kane kapur me mua. Jonathan duhet te largohet, etj etj. Ne qofte se binte shi, ishte faji im, ne qofte se binte bore, gjithashtu. Ndodh, une kam qene gjithmone mire me veten time, isha i perqendruar. Une e di qe jam ne Interi sepse kam kualitet per te luajtur ketu, e dine drejtuesit qe me kane blere. Shpresoj te bej akoma mire, nuk dua te them se jam me i forti ne bote, sepse nuk jam. Jam i ndryshem nga Maicon, ai ka nje karakteristike, une nje tjeter. Ai eshte ai, une jam une. Shpresoj te kem me shume vazhdimesi dhe te bej mire.”

Do te qendrosh tek Inter?
“Une dua te qendroj. Maicon eshte nje kampion i madh, ishim ne te njejtin klub ne Brazil, ai erdhi ne Europe dhe une shkova ne skuader te pare. Por une e them gjithmone qe kemi tipare te ndryshme, ai eshte 189cm une 171. Une dua te luaj gjithmone, Interi eshte nje skuader e madhe. Kane thene nga te gjitha llojet per mua, por ne qofte se Interi me ka blere e di qe mund te luaja ketu. Drejtuesit jane te zotet, dreqin. Une dua te qendroj, kam shume miq ketu dhe eshte nje klub i madh.”

Duket sikur ne Interi duhet te gjendet gjithmone nje fajtor. Ne fillim ti, pastaj Alvarez, tani Schelotto. Cfare ju keshillon atyre qe jetojne keto momente?
“Une them gjithmone qe ka padrejtesi. Me mua ishin te teperta. Ne qofte se njerezit do ta shikonin cfare ben Alvarez ne stervitje, ben gjera spektakolare. Mungon besimi, vazhdimesia ne minuta, ka nevoje per qetesi, per pak me shume vazhdimesi dhe per te luajtur te lumtur.”

Kohet e fundit ne Brazil ka me shume lojtare qe duan te qendrojne sesa te vine ne Europe. Si e shpjegon?
“Ne Brazil, futbolli eshte rritur shume. Ka lojtare te shkelqyer qe jane kthyer aty, is Ronaldinho, eshte Ganso, Neymar. Para pak kohesh ka ikur Luacas. Te arrish ne Selecao nuk eshte e thjeshte. Une nuk dua te kthehem tani, dua te qendroj tek Inter. Ju uroj fat gjithe bashkekombesve te mi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.