Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

303 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jose Mourinho zbulon: “Tre vite me pare Milani me kerkoi me ngulm. Ishte nje kenaqesi e pafundme ti thoja…”

Inter Club Staff

Jose Mourinho ka folur diten e djeshme ne konference per shtyp pas humbjes ndaj Milanit ne San Siro me Romen e tij.

Ai ka treguar nje prapaskene te se kaluares ku ka treguar se rreth tre vite me pare e ka kerkuar Milan me ngulm por ai ndihet krenar qe i ka refuzuar.

“Kur shoh se si ka reaguar San Siro me jep nje kenaqesi te pafundme. Tre vite me perpara kam pasur pronaret e Milanit perballe dhe me donin ne Milano.”

“Pas tre ditesh i thashe qe kisha vendosur per te mos stervitur Milanin, e refuzova oferten e tyre per tu bere tranjer i kesaj skuadre.”

“Sot me jep nje kenaqesi te pafundme qe tre vite me pare kam marre kete vendim. Vertete nje kenaqesi kur e mendoj.”

“Une jam nje profesionist, por ka vend edhe per te pasur pasione. Jam nje i apasionuar me Romen sot, do te jap gjithcka te Roma.”

“Por duke u kthyer prapa, dhe duke pare ate qe ndodhi sot, me jep kenaqesi te madhe fakti qe kam refuzuar Milanin.”

“Ata erdhen te une por une i thashe: “Kthehuni ne shtepi, une nuk vi te Milan”.”

Keshtu ka folur Jose Mourinho dje ne darke duke treguar se tre vite me pare Milanin e ka kerkuar si tranjer me ngulm.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.