Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2020

Scroll to top

Top

1,584 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jovetic i thote po Interit: tani kerkohet akordi me Cityn!

Jovetic i thote po Interit: tani kerkohet akordi me Cityn!
Bujar Berishaj

Stevan Jovetic dhe Inter, dy rruge qe mund te takohen ne vere.

Kontaktet me shoqeruesit e lojtarit vazhdojne, Jojo ka shfaqur gatishmerine e tij per tu kthyer ne Itali: nje po per Inter tashme ka ardhur, diktuar edhe nga deshira per tu larguar nga City ku Stevan nuk eshte me i lumtur, nuk ka nje vend fiks ne kampionat dhe nuk ia del te shprehet sic ai do.

Per me teper, Pellegrini e ka perjashtuar nga lista Champions ne janar, qe te ben te kuptosh qarte qe lojtari eshte gjithcka tjeter, pervec se ne qender te planeve te tij. 5 gola ne sezon dhe nostalgjia e kampionatit ku ai eshte bere i njohur dhe e ka bere te rritet me fanellen e Fiorentines: Jovetic deshiron te kthehetInter eshte skuadra qe ka levizur me nje avancim me te madh (ne Itali eshte edhe Juventus qe shpesh ka kerkuar informacione).

Zikalterit mund te llogaritin ne vullnetin e lojtarit per tu larguar nga Premier League dhe kjo, pa asnje dyshim, eshte nje baze e mire per te filluar. Tratativa do te behet e gjalle se shpejti, me shpresen (e te dy paleve) te arrijne nje nje perfundim pozitiv ne vere, duke bindur Cityn dhe duke sjellur malazezin perseri ne Serie A. Dhurata per Mancin mund te jete nje lojtar qe tashme kampionati italian e njeh mire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.