Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

472 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juan Jesus: “Derby, fitohet keshtu. Milan, do te derdhim edhe gjak!”

Juan Jesus: “Derby, fitohet keshtu. Milan, do te derdhim edhe gjak!”
Bujar Berishaj

“Do te jete nje derby i ngjeshur mes Inter dhe Milan dhe menyra se si skuadrat do te bejne lojen e tyre do te vendos se kush do te fitoj dhe kush do te humb.”

Mendime dhe fjale nga Juan Jesus i intervistuar nga portali brazilian Futnet dy dite larg derbyt. “Per kete arsye te dielen duhet te luajme qe nga fillimi rreptesi taktike per te zvogeluar hapesirat dhe ne fazen e posedimit, te shfrytezojne kualitetin teknik te lojtareve tone, qe eshte i shumte.”

Nje vetbesim mbeshtetur edhe ne 3-0 kunder Hellas ne Bentegodi: “Kunder Veronas kemi vene ne fushe forcen dhe zemerimin duke marr nje fitore te rendesishme per Interin. Por duke nisur nga tani duhet te jete shpirti i cdo neshdje. Te gjitha ndeshjet do te vendosen vetem nga ne. Perkrahe tifozeve tone, do te derdhim edhe gjak kunder Milanit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.