Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,986 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juan Jesus: “Kush nuk e ka qef presionin, te mos vije tek Interi. Icardi…”

Juan Jesus: “Kush nuk e ka qef presionin, te mos vije tek Interi. Icardi…”
Inter Club Staff

Juan Jesus foli pas ndeshjes se fituar ndaj Palermos, dhe tha dicka qe dihej, por nuk eshte permendur shume. Ai foli per presionin qe kane lojtaret kur veshin bluzen e Interit.

Ja fjalet e Brazilianit: “Kjo ndeshje na dha me shume qetesi dhe besim ne vetvete. Kishim shume presion mbi shpatulla. Kush nuk ka qef presionin nuk duhet te vije tek Interi. Kemi bere tre pike sot, jam shume i lumtur. Icardi eshte pak keshtu-keshtu. E rendesishme eshte qe shenon gjithmone dhe ben te lumtur njerezit. Ai duhet te beje mire sebashku me ne, sebashku me skuadren. Me mire me mbrojtjen me tre? Sot kemi luajtur me kater dhe kemi ndryshuar ne fund. Te gjithe dhane nje dore te madhe. Eshte e veshtire, por duhet te bejme sa me shume pike te mundemi.”

“Nuk pesuam gol? Sigurisht qe eshte shume e rendesishme, e dinim qe do te ishte nje ndeshje e veshtire, por ishim te perqendruar 1000%. Ja dolem, komplimente per te gjithe, duhet te vazhdojme keshtu, perkundrazi, te permirsohemi akoma me shume. Kur ndryshohet dicka duhet pak kohe te mesohesh. Por jemi en rrugen e duhur. Jam shume i kenaqur edhe me ndihmen e mesfushoreve ne mbrojtje, vetem keshtu mund te ecim perpara sebashku.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.