Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 26, 2021

Scroll to top

Top

363 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Julio Cesar, cfare parashikimi: “Ja sa kush do te fitoje sot. Interi e ka ne shtepi Julio Cesari ne ri: ai eshte…”

Julio Cesar, cfare parashikimi: “Ja sa kush do te fitoje sot. Interi e ka ne shtepi Julio Cesari ne ri: ai eshte…”
Inter Club Staff

Diten e sotme La Gazzetta dello Sport ka publikuar nje interviste teper interesante dhe te gjate te Julio Cesar ne prag te ndeshjes Inter-Milan.

“Kur kam ndaluar se luajturi, mendimi im i pare ka qene: ne qarkullim ka njerez qe kerkojne te shikojne vetem interesat e tij, une dua qe lojtaret qe do menaxhoj te mendojne direkt per te ardhmen e tyre.”

“Karriera eshte e shkurter, duhen bere investimet e duhura.”

Rikthehet derbi: cfare diference ka kupa me kampionatin?

“Derbi eshte gjithmone nje derbi, por peshohet. Ne kampionat Milani eshte para dhe Interi me prapa.”

“Te fitsh ne kupe do te thote te dergosh nje mesazh per kampionatin. Milani vjen nga nje humbje qe mund te peshoje sume per moralin.”

“Interi mund te perfitoje nga kjo. Por eshte edhe Ibrahimovic, qe po ben gjera te medha. Meriton gjithcka, eshte nje shembull per te rinjte.”

Kujtimi me i bukur?

“I pari per mua mbetet i paharrueshem per impaktin dhe atmosferen. Kisha bluzen dhe corapet e verdha dhe pantallonat e zeza. Fituam 3-2. Nese duhet te zgjedh nje moment pastaj, zgjedh ate penallti te pritur ndaj Ronaldinhos.”

Cfare i mungon ketij Interi per te “dominuar” si Interi yt?

“Eshte e veshtire te besh krahasime: Moratti ishte shume i zoti qe te ndertonte skuadren ne vitin e dyte te Mourinhos ku u fitua edhe Tripleta.”

“Sot me gjithe keto ndryshime qe ka pasur, eshte e veshtire qe te besh te njejten gje si atehere. Interi ka lojtare te mire, nje tranjer te madh.”

“Rruga eshte e duhur, por duhet te besoje te projekti. Te gjithe ne te njejtin drejtim, hap pas hapi.”

Conte – ne te qenit motivator – a te kujton ndopak Mourinhon?

“Eshte shume i pergatitur. Kam pasur mundesi ta shikoj ne pune ne Kine: shtyn fort, eshte shume kerkues dhe transmeton pasion. Po ben nje pune te madhe.”

Po Lu-La, a e bejne diferencen si Eto’o dhe Milito?

“Lautaro dhe Lukaku jane dy lojtare te medhenj dhe bashke kompletojne njeri-tjetrin.”

“Jane te rinj, mund te permiresohen direkt shume.”

Cfare mendoni per kritikat ndaj Handanovic?

“Roli i portierit eshte nje rol delikat. Edhe une jam kritikuar sepse kur e tregova se isha nder me te miret, te gjithe prisnin gjithmone me te miren.”

“Samir eshte ende nje portier i madh, shume serioz dhe profesionist. I duhuri per Interin.”

Nje Julio Cesar per Interin?

“Te gjithe me flasin shume mire per Filip Stankovic, qe per fat te keq nuk kam pasur fatin ta shoh nga afer.”

“Por ne moshen e tij, te shkosh ne pankine ne Champions League, do te thote se ka dicka speciale, apo jo?”

“Por Interi ka ne shtepi edhe nje “Julio Cesar te ri”, i cili eshte Brazao. Ai ka potencial per tu bere me i miri ne bote.”

Po ndjesia e fundit: kush fiton sot?

“Heren e fundit i humba parashikimet me Kaka. Por mbetem besimplote: sot Interi do te fitoje 2-1 ndaj Milanit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.