Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

316 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Julio Cesar kritikon hapur Samir Handanovic: “Mendoj se Samir mund te kishte bere me mire kur…”

Julio Cesar kritikon hapur Samir Handanovic: “Mendoj se Samir mund te kishte bere me mire kur…”
Inter Club Staff

Julio Cesar, ish-portieri brazilian i Interit qe ne 2010 ka qene nje nga njerezit me te rendesishem te Interit ne fitimin e Tripletes ka folur per ndeshjen e Champions League te zikalterve.

“Inter sipas meje do e kaloje kete grup. Skuadra ka bere gjera shume te mira edhe ndaj Real Madrid. Kete e kemi pare te gjithe.”

“Skuadra zikalter ka shume marzh per tu permiresuar. Inzaghi eshte nje tranjer i ri, po, por ende po mundohet te fuse filozofine e tij tek Interi.”

“Ka ende shume pune per tu bere. Inter ka nje numer te konsiderueshem lojtaresh te rendesishem. Ata te kuptojne shpejt, jane inteligjent.”

“Dzeko deri me tani po e zevendeson ne menyre te madhe Romelu Lukaku qe ka qene shume i rendesishem per Scudetton.”

“Dzeko erdhi te nje skuader qe ka fituar Scudetton dhe ka ardhur ne nivelin e sulmuesve te tjere. Eshte i rendesishem.”

“Handanovic? Mund te kishte bere me shume te goli mendoj. Sigurisht qe po. Edhe pse nuk ishte nje top i lehte.”

“Gjithesesi, jane gjera qe ndodhin. Ai eshte nje nga portierat me te forte ne bote. Sipas meje i ka munguar nje hap. U nis pak me vonese. Per mua mbetet nje nga pese me te miret ne bote me siguri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.