Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,495 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Julio Cesar: “Penalltia e Forlan? Qe kur vuri topin tek pika…”

Julio Cesar: “Penalltia e Forlan? Qe kur vuri topin tek pika…”
Inter Club Staff

Dy ish zikalter, dhe nje top nga pika e penalltise. Nga njera ane me bluzen e brazilit ishte Julio Cesar, nga ana tjeter me bluzen e Uruguayt ishte Diego Forlan.

Ne gjysemfinalen e djeshme te Confederations Cup Brazili fitoi 210, dhe Julio Cesar nuk kishte se si te mos tregonte vlerat e tij si gjithmone, per kete radhe ne dem te ish shokut te tij tek Interi, Diego Forlan. Ai i priti Uruguajanit nje penallti, dhe pas ndeshjes deklaroi: “E njoh mire Forlan, kemi luajtur sebashku tek Interi. Qe kur vuri topin tek pika e njembedhjete metershit, e dija qe do ta gjuante nga ajo ane, dhe ne fund doli nje pritje goxha e bukur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.