Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

210 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Julio Cesar: “Tripleta ishte endrra me e madhe qe kam realizuar. Momenti me emocionues ishte kur…”

Julio Cesar: “Tripleta ishte endrra me e madhe qe kam realizuar. Momenti me emocionues ishte kur…”
Ardis
  • On 24/11/2018, 19:09

Ne diten e ndeshjes te programuar per sonte midis Inter-it dhe Frosinone-s, eshte nje interviste interesante e Julio Cesar, ish numri 1 zikalter.

Keto jane fjalet e tij:

“Te jesh interist, te fitoje me kete bluze te jep nje emocion qe eshte e veshtire qe te shprehet, nje emocion unik qe e ndaj me te gjithe tifozet.”

“Jam njeri prej tyre, e ndej ne brendesi”.

“Tripleta ka qene endrra me e madhe qe kam realizuar, e di qe mund te duket banale duke dhene nje pergjigje te tille, por eshte e vertete.”

“Ne te gjithe ate sezon ka pasur dicka speciale, e dinim qe mund te arrinim dicka madheshtore”.

“Pervec fitoreve, per mua momenti me emocionues ka qene, kur u largova, kur isha ne stadium qe po falenderoja tifozet per 7 vitet e kaluara bashke.”

“Te jesh pjese e kesaj familje nuk eshte per te gjithe dhe i jam mirenjohes Inter-it dhe te gjithe personave qe me kane qendruar afer”.

“Ne ate grup fantastik kam lidhje me te gjithe, por nese me duhet te zgjedh, them Maicon. Shume i fuqishem ne fushe, nje mik per cdo rast. Tre pritjet e mia me te bukura? Ne vend te pare eshte pritja e goditjes se Messi-t ne Camp Nou”.

“Brenda meje e dija qe kisha pritur nje goditje pothuajse te pamundur. Me pas ajo goditje e Muller ne finale, pothuajse ne kundra kohe. Dhe ne fund goditja e Aquilani-t, ndeshja skudeto kunder Rome-s”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.