Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

1,061 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jurgen Kloop perdor Interin si shembull dhe kerkon drejtesi: “Shikoni Interin ne Itali, a nuk do ishte e drejte sikur…”

Jurgen Kloop perdor Interin si shembull dhe kerkon drejtesi: “Shikoni Interin ne Itali, a nuk do ishte e drejte sikur…”
Inter Club Staff

Ne nje interviste te gjate te dhene per Daily Mail, Jurgen Klopp nuk e ka fshehur aspak merzitjen e tij per vendimin e Premier League.

Ai ka marre si shembull edhe Interin ne Serie A, dhe vendimin e Federates Italiane te Futbollit per pese zevnedesimet.

“Duket sikur Covid19 ka ndryshuar futbollin ne te gjithe europen, por jo ne Premier League. Ketu hiqen sikur cdo gje eshte njesoj si me pare.”

“Por nuk eshte, sepse ne po luajme nje sezon me te shkurter, me te njejten sasi ndeshjesh, dhe kemi vetem tre zevendesime.”

“Shikoni pak ne Itali, atje eshte Interi. Atje eshte edhe Juventusi. Keto dy skuadra kane nje skuader me te madhe dhe me cilesore se te tjerat.”

“Por askush nuk i ka ndaluar pese zevendesimet per kete fakt, sepse te gjithe jane dakord se duhen pese zevendesime kete sezon.”

“Nuk eshte dicka qe i takon vetem Liverpoolit, por te gjithave. Per kete duhet te jemi dakort, sepse eshte shendeti i lojtareve ne mes.”

“Le te merret shembulli nga Italia, nga Serie A, qe kane bere dicka te mire. Duket sikur askush nuk po mendon per lojtaret sot ketu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.