Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

718 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juventus, Cuadrado: “Ndaj Interit do te luajme si ne nje finale…”

Juventus, Cuadrado:  “Ndaj Interit do te luajme si ne nje finale…”
Inter Club Staff

Juventusi rrezikon qe te kete mare nje goditje teper te rende psikologjike pas humbjes se djeshme ndaj Napolit ne minuta e fundit te ndeshjes. 

Ishte nje gol qe coi ne delir jo vetem tifozet e Napolit, por edhe shume tifoze te skuadrave kundershtare.

Koulibaly i shpetoi mbulimit te Benatia ne minuten e  89 pas nje goditje kendi dhe e nguli topin ne rrjeten e Buffon duke bere keshtu qe ti afrohen Juventusit me vetem nje pike dhe nese keta te fundit do humbasin ose barazojne me Interin, do te humbasin vendin e pare nese Napoli arrin te fitoje ndeshjen e saj.

Image result for cristiano ronaldo juventus

Kishte pak dejavu ne ndeshjen e djeshme sepse Juventusi vetem pak dite me pare u eleminua nga Real Madrid po ne minutat e fundit.

Por Juventusi duket se deshiron qe te ngreje koke menjehere pas humbjes me Napolin dhe kete gje ka dashur ta siguroje Juan Cuadrado, sulmuesi i Juves i  cili perpara gazetareve ka folur pas ndeshjes.

Keto kane qene fjalet e tij:

Image result for cuadrado inter perisic

“Sot (per dje) shkoi keshtu, nga neser duhet te mendojme per Interin. Do te jete si nje finale per ne. Duhet te luajme pikerisht si nje te tille, si nje finale”, kane qene fjalet e kolumbianit.

Ku i dihet, mbase eshte me mire qe Juventusi ta luaje si nje finale kete ndeshje…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.