Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,607 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juventus-Dybala, prapaskena e përpjekjes së fundit të Interit: ja sa afër ishte klubi zikaltër

Juventus-Dybala, prapaskena e përpjekjes së fundit të Interit: ja sa afër ishte klubi zikaltër
Rinor Sopaj

Iu kemi treguar për një ofertë të befasishme të Interit për Dybalan, e cila ishte me bazë prej 34 milionë eurosh, e refuzuar nga Zamparini dhe nga vetë lojtari për shkak të marrëveshjes që tashmë e kishin arritur me Juventus, ndër të tjera i mërzitur nga aksioni zikaltër. Klubi i presidentit Thohir, e ka bërë të ditur që ka vepruar me shumë korrektësi dhe në një kohë të caktuar nga vetë Zamparini, i cili ka thënë se sot është dita e fundit për të formuluar ofertat zyrtare dhe për ta përmbyllur përfundimisht këtë operacion. Propozimi i Interit, ka arritur edhe pse me vonesë ndaj atij të Juventusit. Një intrigë e merkatos e cila është shumë afër përfundimit: e ardhmja e Dybalas është e shkruar me ngjyrat bianconere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.