Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,464 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juventus-Inter: do te jete ‘ndeshja e botes’. 644 milione spektatore: mundet edhe Superbowl!

Juventus-Inter: do te jete ‘ndeshja e botes’. 644 milione spektatore: mundet edhe Superbowl!
Inter Club Staff

Me shume se ne Itali, ndeshja e neserme ndermjet Juventusit dhe Interit mund te quhet pa frike ‘ndeshja e botes’.

Eventi do te transmetohet ne 197 vende te botes ku ne 86 prej tyre ne menyre direkte dhe shikueshmeria potenciale eshte 644 milione spektatore. Nje nate nga ato qe futbolli Italian i kishte harruar. Ndeshja ndermjet Juventusit dhe Interit eshte rikthyer te jete ne qender te rruzullit tokesor: pershembull, aq shume e pritura finale numer 50 e Superbowl ndermjet Denver Broncos dhe Carolina Panthers e cila do te transmetohet te dielen e qe luhet ne Levi’s Stadium te Santa Clara ne Kaliforni do te transmetohet nga CBS dhe do te kete nje audience prej 189 milione spektatoresh. Nata gala ne Torino, per mbulimin televiziv qendron pas vetem ndaj finaleve te boterorit (Gjermani-Argjentine ne Rio ka pasur nje miliard shikues), dhe gares se 100 metrave ne Olimpiade. Tek kjo e fundit, prezenca e Usain Bolt qe theu rekordin ishte thelbesore ne arritjen e shifres se frikshme te 2,2 miliarde spektatoreve ne te gjithe boten. Do te jete nje Juventus-Inter global qe natyrisht do te kete edhe efekt afatgjate per sa i perket marketingut e skuadrave: askush nuk do te beje figure te keqe neser.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.