Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

725 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juventusi eshte gati te hidhet ne sulm per Cancelo! Ne kete moment, zikalterit…

Juventusi eshte gati te hidhet ne sulm per Cancelo! Ne kete moment, zikalterit…
Inter Club Staff

Interi eshte gjithmone e me afer marrjes se Kwadwo Asamoah nga Juventusi. 

Eshte nje goditje me zero shume e rendesishme, duke pare se ganezi tashme eshte nje lojtar totalisht i rekuperuar dhe i rinuar si mbrojtes i krahut te majte.

Por klubi bardhezi, deshiron qe te fuse duart ne shtepine Inter.

Sipas Calciomercato.com, zikalterit nuk e kane ende sigurine se do e blejne Cancelon per shkak te ceshtjeve te brendeshme ekonomike dhe pikerisht per kete Juventusi po e ndjek me kujdes situaten.

Portugezi po ndiqet me kujdes nga Juventusi qe gjithmone ka dashur ta bleje Cancelon qe ne kohen e Valencias, por qe ne fund Interi arriti ta merte duke luajtur me karten Kondogbia.

Sa me shume oret kalojne, aq me shume rritet interesi i klubit torinez per lojtarin e Interit.

Nese Interi do te vendose ta bleje Cancelon, per ta nuk do te kete me asnje shprese por ne te kundert, Juve do te vinte kemben ne gaz dhe do te hidhej ne sulm te menjehereshem per te siguruar sherbimet e tij.

Juventusi e konsideron si njeriun e duhur Cancelon per krahun e djathte duke qene se tashme ne Itali nje mbrojtes krahu ne lartesine e Cancelos ne krahun e djathte nuk ka.

Cancelo tek Interi ka qene nje nder me te miret dhe nje titullar i padiskutueshem qe kur luajti per here te pare si i tille. Spalletti e ka bere Cancelon te pershtatet ne menyre perfekte me futbollin italian.

 

Per momentin topi eshte ne duart e Interit, por nese zikalterit do te vendosnin te mos e perdornin te drejten e blerjes, do i benin nje nder rivaleve direkt dhe kete gje tifozet zikalter as nuk duan ta mendojne si mundesi, jo me ta shohin realitet.

Keshtu e mbyll shkrimin e saj Calciomercato.com.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.