Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

927 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Juventusi nuk duhej derguar ne Serie B ne 2006 por duhej shkrire si skuader fare sepse…”

“Juventusi nuk duhej derguar ne Serie B ne 2006 por duhej shkrire si skuader fare sepse…”
Inter Club Staff

Nuk mund te jesh tifoz i Interit dhe pas asaj qe ndodhi te shtunen ne fushe te mos ndjesh neveri ndaj nje skuadre si Juventusi.

Edhe gazetari i njohir italian Paolo Bonolis ka folur pikerisht per gjithcka cfare ndodhi ne ate Inter-Juve te perpara 2 diteve ne mikrofonat e Radio Radio.

Ai eshte rikthyer te flase edhe njehere teper rende kunder klubit bardhezi:

Image result for bonolis inter

“Juventusi ka nje raport special me kontrollin e Serie A nga dicka ekstra-futbollistike dhe kete fuqi e ka pasur gjithmone, gjithmone jane ndihmuar ne nje menyre apo ne nje tjeter.”

“Por tashme nuk jam i nevrikosur, eshte vetem zhgenjim ky. Une jam 57 vjec dhe tashme keto gjera i shoh prej 40 vitesh, gjithmone e njejta histori.”

“Cdo here qe ata jane ne vesjtiresi, arbitri gabon gjithmone ne te njejtin drejtim, ku i dihet perse ndodh keshtu…”

Bonolis nuk harron as 2006:

Image result for bonolis inter

“Operacioni Calciopoli parashikonte qe ata te zhdukeshin nga faqja e dheut, duhej ti dergonin ne fund fare.”

“Por jo, shpetuan paq me nje Serie B. Duhet te shkriheshin nare si skuader pasi u vertetua qe kishin fallcifikuar kampionate me radhe.”

“Gabimet arbitrare mund te ndodhin, por cdo vit keto gabime po vendosin ne favor te Juventusit.”

“Une flas me fakte, jo ne ajer. Eshte historia konstante e futbollit italian, ata avantazhohen gjithmone.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.