Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

356 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ka ardhur ora e Karamoh: Spalleti ka besim, me shume mundesi talenti…

Ka ardhur ora e Karamoh: Spalleti ka besim, me shume mundesi talenti…
Inter Club Staff

E kush do ta kishte menduar perpara ndeshjes ndaj Bolognes qe Yann Karamoh do te shnderrohej ne nje faktor per pere Inter, me siguri askush, pervec nje njeriu, qe besoj tek ai: Luciano Spalletti.

Derby si titullar per Karamoh? La Gazzetta dello Sport beson: “Karamoh duket se e ka mbaruar shkollen per kuptimin e kampionatit super taktik italian, e cila ka qene me e veshtire se zakonisht per shkak se vjen nga nje lige si ajo franceze qe eshte me shume fizike. Sigurisht qe djaloshi ndonjehere ndermerr disa gjera ne fushe qe mund ti eleminoje dhe harron detyrat mbrojtese duke vene shoket e skuadres ne veshtiresi.”

“E pikerisht per kete Spalletti, duke menduar edhe per treshen milaniste Rodriguez-Bonaventura-Calhanoglu, do te vleresoje deri ne momentin e fundit – duke besuar tek Candreva si trekuartist – nese do e hedhe Karamoh nga minuta e pare, ose te preferoje nje prej Brozovic dhe Rafinha (ky i fundit mund te jete xholi i pjeses se dyte).”

“Siguria eshte se Karamoh, i cili eshte paguar 5 milione euro plus bonuse, nuk i pelqen vetem tifozeve te Interit. Mbi te kane vene syte ekipet me te mira franceze, por edhe ato angleze dhe spanjolle. Ne bilanc, nese do te shitet, ai do te kete nje plusvalence super te madhe, ose ne fushe nese do te qendroje ne Milano, do te jete nje vlere e shtuar per kete Inter ne te ardhmen.”

Sipas te perditshmes italiane, ne fushe nder zikalterit, pervec Karamoh do te jete edhe Gagliardini dhe Vecino me Miranden perkrah Skriniar. Por per formacionin e mundshem do te flasim pak me vone ne nje artikull tjeter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.