Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,605 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ka edhe shume Inter ne 11-shen ideale te Maxwell

Ka edhe shume Inter ne 11-shen ideale te Maxwell
Redi Asabella

Sezone te rendesishme, ato te Cabelino Maxwell me Inter-n: dy vjet me po aq scudetto qe lojtari brazilian, tani lojtar i Paris Saint-Germain kujton dhe kur behet fjale per te zgjedhur formacionin e tij ideal. Per mikrofonat e FootMercato, Maxwell vendos ne porte si titullar te padiskutueshem Julio Cesar, “portier i niveleve te habitshme” dhe ne mbrojtje Walter Samuel, “nje lojtar qe adhuroj per agresivitetin e tij dhe sensin e paraprirjes”. Ne mesfushe ka vend per shokun e tij te skuadres ne France Thiago Motta dhe Luis Figo, “nje lojtar me te cilin kam pasur kenaqesine te luaj. Tek Inter-i ka bere gjera te medha”. Si perfundim, ne sulm, vend per Zlatan Ibrahimovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.