Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

517 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kaos Juventus, flet edhe Presidenti i Federates Italiane te Futbollit: “Kur futet Prokuroria ne mes, duhet ta mbyllim gojen dhe te…”

Kaos Juventus, flet edhe Presidenti i Federates Italiane te Futbollit: “Kur futet Prokuroria ne mes, duhet ta mbyllim gojen dhe te…”
Inter Club Staff

Duket se ceshtja e dites ne Itali eshte hetimi i nisur nga Prokororia e Torinos ne drejtim te klubit te Juventusit.

Ata po hetojne Juventusin per mashtrim financiar dhe dokumentat e transferimevet te klubit torinez jane sekuestruar nga Guardia di Finanza prej ditesh.

Gjate oreve te fundit eshte folur shume edhe per sansksionet e mundshme te Juventusit, ku ka rene ne sy edhe nje skenar i zi i renies se tyre nga kategoria.

Normalisht, qe dicka e till te ndodhe, Juventusi duhet te dale fajtore ne kete histori ne fund te hetimit ku mund te zhvillohet edhe nje seance gjyqesore.

Por duket se per kete histori ka folur edhe Presidenti i Federates Italiane te Futbollit, Giovanni Malago, i cili ka dhene nje deklarate te rendesishme.

“Une kam nje ide te qarte ne lidhje me keto histori. Kur futet ne mes Prokuroria, duhet ta mbyllim gojen dhe te presim.”

“E kam zbuluar kete ne menyre direkte dhe indirekte. Tani duhet te presim cfare do te ndodhe, te presim zhvillimet.”

Keto kane qene fjalet e Malago per ceshtjen e plusvalencave fiktive te Juventusit, nje nga problemet me te medha te tyre qe nga koha e Calciopolit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.