Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

602 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Karamoh: “E rendesishme te fitojme per dy motive. E ardhmja ime? Vetem…”

Karamoh: “E rendesishme te fitojme per dy motive. E ardhmja ime? Vetem…”
Inter Club Staff

Ka qene nje ndeshje tjeter e mire e tij, por me ne fund edhe si titullar.

Pas asaj ndaj Cagliarit, ku francezi i vogel nxori ne pah te gjitha cilesite e tij, edhe sot ndaj Chievos ne transferte arriti te luante mbi mestaren duke ndihmuar shoket e skuadres, sidomos ne sulm.

Francezi Yann Karamoh, ka folur ne mikrofonat e Sky perpara dhe pas ndeshjes.

Karamoh a InterTV: "I complimenti fanno piacere, ma le cose belle devono arrivare"§

Ja fjalet e tij perpara ndeshjes:

“Sot eshte e  rendesishme te fitojme per dy motive. Duhet te  arrijme kualifikimin ne Champions League por duhet te pergatitemi mire per Inter-Juventus.”

“Do te jete nje ndeshje e nxehte ku duhet te japim maksimumin.”

Por Karamoh ka folur edhe pas ndeshjes:

Karamoh a PS: "Importante vincere oggi per continuare la corsa Champions"

“Tre pike te fituara shume te rendesishme per garen ne Champions.”

“Cdo ndeshje do te jete nje lufte e vertete. Por tani duhet te mendojme vetem per Inter-Juventus qe do te luhet te shtunen.”

“E ardhmja ime? Vetem Inter.”

Keto kane qene fjalet e Yann Karamoh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.