Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Keita Balde: “Ja kush eshte pozicioni im i preferuar ne fushe. Icardi eshte ai lloj lojtari qe…”

Keita Balde: “Ja kush eshte pozicioni im i preferuar ne fushe. Icardi eshte ai lloj lojtari qe…”
Inter Club Staff

Fjale te tjera vijne nga intervista e Keita qe eshte transmetuar pak me pare nga Sky Sport.

Lojtari zikalter ka folur mbi te gjitha per rolin e tij dhe ka thene:

“Roli im i preferuar eshte ai i sulmuesit te krahut. Aty mund te bej vertete diferencen si lojtar. Por une kam bere mire edhe si sulmues i pare dhe i dyte. Me mua ne fushe mund te kete me shume zgjidhje per tranjerin i cili mund te ndryshoje edhe gjate lojes.”

Pastaj Kita shton: “Une jam qe prej femije nje fanatik i futbollit. Kam luajtur me njerez shume te forte dhe kam mesuar shume.”

“I njoh kualitetet e mia dhe punoj e tentoj te permiresohem gjithmone. Jam ne rritje si lojtar.”

“Tani ka disa vite qe luaj ne nivele te larta dhe mun te bej diferencen si nga minuta e pare por edhe kur futem nga pankina.”

Cfare lojtari eshte Icardi? 

“E njoh qe nga koha e Barcelones. Nje sulmues qe nuk e shikon shpesh me topin por tek rasti i pare ne zone nuk te fal.”

Cfare deshiron te behesh ne historine e Interit?

“Dua qe e jem pjese per shume kohe e ketij klubi kaq te madh dhe qe emrin tim ta mbajne mend te gjithe tifozet. Per mua Interi eshte nje pike mberritje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.