Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

798 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Keita: “Sa me mungonte nje nate si kjo. I di aftesite e mia. Mesazh per Spallettin? Dua ti them se…”

Keita: “Sa me mungonte nje nate si kjo. I di aftesite e mia. Mesazh per Spallettin? Dua ti them se…”
Inter Club Staff

Pas fitores se Interit 3-0 ndaj Frosinones, per mikrofoant e mediave ne tunelin e Meazzes ka folur edhe nje nga protagonistet e medhenj te ndeshjes, Keita Balde. 

Ai me ne fund eshte zhbllokuar dhe ka shenuar nje dy golesh.

Keto kane qene fjalet e tij per DAZN:

“Me mungonte nje nate si kjo. Une jam i bindur per aftesite e mia dhe punoj besimplote ne stervitje.”

Image may contain: 1 person, outdoor

“E rendesishme ama sot ishte fitorja dhe tani do te na dihet te mendojme per nje ndeshje si ajo e Champions League ku fitorja eshte shume e rendesishme per ne.”

“Nje mesazh per Spallettin? Jo, cfare thoni. Cdo lojtar deshiron te luaje dhe te jape kontributin e tij. Por duhet te jemi gati per 5, 10 apo per 90 minuta. Nuk ka rendesi. Mesazhi qe kam per te eshte qe jam ne dispozicion sa here ai te me kerkoje.”

Me pas Keita eshte ndalur edhe per Inter TV: 

“Nje nate e bukur per mua dhe per te gjithe skuadren, ishte e rendesishme te fitonim pas nje ndeshje si ajo ndaj Atalantes dy jave me pare.”

“Shume e rendesishme per mua eshte te kem besimin e shokeve te skuadres dhe te tranjerit tim. Une kam punuar mire gjate kesaj jave me ata sepse nuk kam qene ne kombetare, besoj se e dini. Skuadra eshte shume kompakte, cdo gje e bukur.”

“Jemi nje skuader e madhe, edhe kush nuk luan jep kontributin e tij. Golat e mi? Mendoj se jane nder golat me emocionues qe kam shenuar ndonjehere. Te shenosh ne San Siro eshte e mrekullueshme.”

“Mendoj se mund te shkojme shume larg. Shikoj si stervitemi, se si jemi te gjithe bashke. Tottenham? Nuk do te jete e thjeshte, ata jane nje skuader e madhe por ne Wembley do te shkojme me koken lart. Nuk duhet te kemi frike nga askush.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.