Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

991 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kepuca e Arte, Icardi kalon Ronaldon dhe arrin Cavanin e Kane

Kepuca e Arte, Icardi kalon Ronaldon dhe arrin Cavanin e Kane
Bujar Berishaj

Nje dopiete per te afruar Interin akoma me shume ne Champions League.

Dy golat e shenuar nga Mauro Icardi kunder Hellas Veronas kane bere qe argjentinasi te kaloj Cristiano Ronaldon ne renditjen e Kepuces se Arte per sezonin 2017/18. Kapiteni zikalter gjithashtu ka arritur ne klasifikim edhe sulmuesit si Cavani e Kane me 48 pike. Renditjes i prine Mohamed Salah me 58 pike.

Ky eshte klasifikimi i 10 vendeve te para:

1) 58: Mohamed Salah (Liverpool, ING – 29 gola x 2,0)
2) 52: Ciro Immobile (Lazio, ITA – 26 gola x 2,0)
2) 52: Robert Lewandowski (Bayern, GER – 26 gola x 2,0)
4) 50: Lionel Messi (Barcelona, ESP – 25 gola x 2,0)
5) 49.5: Jonas (Benfica, POR – 33 gola x 1,5)
6) 48: Mauro Icardi (Inter, ITA – 24 gola x 2,0)
6) 48: Edinson Cavani (Paris Saint-Germain, FRA – 24  gola x 2,0)
6) 48: Harry Kane (Tottenham, ING – 24 gola x 2,0)
9) 44: Cristiano Ronaldo (Real Madrid, SPA – 22 gola x 2,0)
10) 42: Sergio Aguero (Manchester City, ING – 21 gola x 2,0)
10) 42: Luis Suarez (Barcelona, SPA – 21 gola x 2,0)

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.