Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

119 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kerkohen lojtare krahur. Per sulmin dhe mbrojtjen

Kerkohen lojtare krahur. Per sulmin dhe mbrojtjen
Xhorxh Gellci

Nisemi menjehere nga fakti qe loja e Mazzarrit bazohet shume tek lojtaret e krahur. Pervec Zuniges, kerkohen edhe emra te tjere, dhe i pari ne liste, sipas Gazzetta dello Sport eshte Basta i Udineses me Isla te Juventus ne plan te dyte.

Ne rastin e pare, eshte nje tratative me friulanet qe mund te perfshije Faraonin, qe per momentin eshte ne bashkepronesi. Ne rastin e dyte me Juven mudn te flitej per nje shkembim me Ranocchia, duke pare qe vlera e merkatos te te dyve eshte praktikisht e njejte. Largimi i mundshem i Ranocchias, do ta bente Interin te kerkonte nje mbrojtes qendror dhe pista me e nxehte vazhdon te jete Adil Rami (Valencia) i ndjekur nga Alexandar Dragovic (Basel) ose Diakite (parameter 0)

Kapitulli sulmues qendror: ne ditet e shkuara eshte kthyer emri i Lavezzit por qe duket i orientuar te qendroje nje tjeter vit te PSG. Atehere duhet te monitorohet pista qe te con tek Belfodil i Parmes. Kostoja? 14 milion. Eshte edhe hipoteza low cost e Gilardinos por kujdes ne kthimin per nje objektiv te vjeter: Alexis Sanchez. Barcelona, pasi ka marre Neymar, duket se e ka hequr nga lista e te paprekshemve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.