Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 26, 2020

Scroll to top

Top

1,075 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kerkohet mediano: Kucka k.o., Juventus per Radja, idete per Jucilei dhe Fernando.

Kerkohet mediano: Kucka k.o., Juventus per Radja, idete per Jucilei dhe Fernando.
Ardis
  • On 10/12/2013, 12:53

Nje lojtar krahu, nje sulmues i dyte dhe gjithashtu nje mesfushor qendre. Keto duket se jane elementet ku Interi duhet te nderhyje ne janar. Duke u perqendruar mbi te gjitha ne zonen e medianos, kuptohet menjehere sesa e nevojshme eshte per te pakten nje element tjeter dhe ndeshja kunder Parmes e konfirmon dicka te tille. Nevojitet mushkeri dhe sasi, qe – per momentin – i vetem, Cambiasso nuk mund ta garantoje 90 minuta.

Taider i paqendrueshem, Mudingayi dhe Kuzmanovic jane ne prag te largimit, Alvarez ka karakteristika te tjera, ashtu si Kovacic dhe Guarin. Ja pse duhet nderhyrja ne merkato. Midis emrave qe dalin, per tu fshire eshte ai i Kucka-s, i cili ne Cagliari ka demtuar ligamentin: sezon i mbyllur per sllovakun.

Thohir nuk e ka fshehur asnjehere simpatine e tij per Nainggolan. por, – sipas Gazzetta dello Sport – Juventusi eshte ne avantazh per belgun. “Pavaresisht se Mazzarri e pelqen prej kohesh dhe Thohir eshte i gatshem per ta marre, nga klubi zikalter derime tani nuk kane ardhur sinjale te qarta. Juventusi ja ka bere te qarte Cagliarit qe do beje nje oferte per mesfushorin belg nese ndeshja e mbremjes kunder Galatasaray-it do ti lejoje te kaloje turin ne Champions League”. 

Por dikush duhet te gjendet dhe atehere mund te rihidhen idete per Jucilei (brazilian i vitlindjes 1988), qe luan me Anzhin, dhe Fernando, qe prej janarit do te jete i lire te firmose me kedo skuader. Raportet e mira me Porton mund te favorizojne tratativat.

Perfundimi eshte qe, pervec nje lojtari krahu te majte dhe nje sulmuesi, Mazzarrit i duhet edhe nje mediano tjeter. I ngelet Brancas dhe Ausilios per ta gjetur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.