Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

742 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kjaer i kthen pergjigje Eriksen: “Ka thene se une luaj te klubi i gabuar? Atehere kjo do te thote se…”

Kjaer i kthen pergjigje Eriksen: “Ka thene se une luaj te klubi i gabuar? Atehere kjo do te thote se…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme Christian Eriksen ka dhene nje interviste teper te bukur per nje televizion te njohur danez.

Nder te tjera, ai ka treguar se si Simon Kjaer i ka qendruar shume afer ne fillim ne Milano, por ai per fat te keq luan ne skuadren e gabuar.

Nderkohe, direkt nga Milanello, sot ka folur Siman Kjaer, i cili ka qene prezent ne konferencen e Europa League perpara ndeshjes me Manchester United.

Ai eshte pyetur pikerisht per fjalet e Christian Eriksen per mikrofonat e TV2 Sport ne Danimarke ne drejtim te lojtarit te Milanit.

“Ka thene se une luaj te klubi i gabuar? Nese doni te verteten, une nuk i kam degjuar keto deklarata qe po thoni ju se Christian ka thene per mua.”

“Por nese ai ka thene dicka te keqe per mua si puna e kesaj, do te thote se me siguri qe ka bere shaka me mua.”

“Nderkohe, e falenderoj nese ka thene dicka pozitive. Kjo eshte ajo qe mund te them per kete ceshtje.”

Keshtu, Kjaer ka treguar se nuk i ka degjuar deklaratat e Eriksen dhe nuk ka dashur te ktheje asnje pergjigje polemizuese.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.