Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

966 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Klasifikimi – 10 portieret me te mire te shekullit te 21: Julio Cesar ne liste…

Klasifikimi – 10 portieret me te mire te shekullit te 21: Julio Cesar ne liste…
Inter Club Staff

Revista e njohur britanike FourFourTwo ka propozuar ne sajtin e saj ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes nje klasifikim per 10 portieret me te mire te shekullit te 21. 

Kete liste e komandon Gigi Buffon, portieri i Juventusit, i cili eshte perpara Iker Casillas dhe Edwin Van der Sar.

Ne vendin e nente ka vend edhe per Julio Cesar: ish numri nje i Interit, sot luan tek Flamengo, dhe mbahet mend per faktin se arriti ti rrembeje nje vend titullari nje kampioni tjeter si Francesco Toldo.

Ky eshte klasifikimi i plote:

10. Hugo Lloris.

9. Julio Cesar.

8. David De Gea.

7. Victor Valdes.

6. Oliver Kahn.

5. Manuel Neuer.

4. Petr Cech.

3. Edwin Van Der Sar.

2. Iker Casillas.

1. Gianluigi Buffon.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.