Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,223 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Klasifikimi i CIES – Vlerat mesatare te skuadrave, Manchester City ne vendin e pare! Ndersa Interi…

Klasifikimi i CIES – Vlerat mesatare te skuadrave, Manchester City ne vendin e pare! Ndersa Interi…
Inter Club Staff

Observatori i Futbollit ne Neuchatel, ka perpiluar nje klasifikim me vlerat mesatare te skuadrave ne bote.

Vlera mesatare e lojtareve te Mancester City, sipas algoritmit te zhvilluar prej CIES, ka arritur nivelin rekord prej 62,9 milione euro.

Ai eshte me i larti nder 5 kampionatet me te forta te Europes perpara Barcelones dhe Tottenham. Ne 20 vendet e para eshte edhe Interi.

Ky eshte klasifikimi i plote:

1 – Manchester City, 62.9 milione

Related image

2 – Barcelona, 55,3 milione

Related image

3 – Tottenham, 51.3 milione

Image result for tottenham squad

4 – Liverpool, 43.6 milione

Image result for liverpool squad

5 – Atletico Madrid, 41,8 milione

Image result for atletico squad

6 – Chelsea, 40,7 milione

Image result for chelsea squad

7 – Manchester United, 39,4 milione

Image result for united squad

8 – PSG, 39,1 milione

Image result for psg squad

9 – Real Madrid, 35,2 milione

Image result for real madrid

10 – Juventus, 30,7  milione

Image result for ronaldo bicycle kick juventus

11 – Napoli, 29,3 milione

Image result for napoli squad

12 – Roma, 25,9 milione

Image result for roma squad

13 – Bayern Munich, 25,4 milione

Image result for bayern munich squad

14 – Arsenal, 24,8 milione

Related image

15 – Monaco, 22,5 milione

Related image

16 – RB Liepzig, 19,3 milione

Image result for rb leipzig squad

17 – Milan, 17,9 milione

18 – Lyon, 17,6 milione

Related image

19 – Inter, 17,0 milione

20 – Valencia, 17,0 milione

Image result for valencia squad

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.