Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

634 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Klasifikimi – Icardi ok 103 gola, por kush i ka dhene me shume assist ne Serie A?

Klasifikimi – Icardi ok 103 gola, por kush i ka dhene me shume assist ne Serie A?
Inter Club Staff

Sot kryefjala e dites ka qene kapja – nga ana e kapitenit te Interit Mauro Icardi -, e kuotes se 100 golave te cilen Maurito edhe e tejkaloi ne ndeshjen e djeshme. 

Ai shenoi nje poker ndaj Sampdorias dhe keshtu shenoi respektivisht ndaj dorianeve golin e 100, 101, 102 dhe 103.

Pikerisht skuadra e Sampdorias, skuader ku Icardi ka bere hapin e madh dhe ka debutuar ne Serie A eshte nje nga skuadrat ndaj te cilave Maurito e ka pasur shume te thjeshte te shenoje: plot 10 gola ndaj dorianeve per te.

Por nderkohe qe kemi folur per statistikat e frikshme te kapitenit zikalter qe ka kapur kete shifer te arte golash ne nje moshe kaq te re, eshte koha te permendim edhe ata qe e kane ndihmuar me shume Mauriton te shkoje deri tek goli.

Ne kemi pergatitur nje liste me assist-man me te mire per Icardin ne Serie A dhe kemi ndertuar kete klasifikim te vecante me te gjithe lojtaret te cilet e kane asistuar Icardin me shume ne keto 103 gola.

Ivan Perisic mban vendin e pare me 13 assist per kapitenin e tij.

Ne vendin e dyte eshte Antonio Candreva qe e ka asistuar Icardin 9 here.

Me pas vjen bashkombesi i tij qe aktualisht ndodhet tek Bologna, Rodrigo Palacio me 7 assist.

Ky eshte klasifikimi me 10 lojtaret qe e kane asistuar me shume kapitenin zikalter: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.