Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

617 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Klubi i Milanit ne menyre te pabesueshme del ne mbrojtje te Ibrahimovic: “E kishte fajin Lukaku sepse…”

Klubi i Milanit ne menyre te pabesueshme del ne mbrojtje te Ibrahimovic: “E kishte fajin Lukaku sepse…”
Inter Club Staff

Derbi i Kupes se Italise ndermjet Interit de Milanit i vendosur nga nje kryeveper nga goditja e denimit e Christian Eriksen do te mbahet mend gjithashtu per nje episod tjeter.

Behet fjale per ate qe ndodhi ne fushe ndermjet Romelu Lukaku dhe Zlatan Ibrahimovic, te cilet paten nje perplasje shume te eger.

Ne kete moment po flitet shume per fraza raciste te drejtuara nga ana e suedezit ne drejtim te belgut, por Milani po tenton te shuaje te gjitha akuzat ndaj Ibres.

Sipas La Gazzetta dello Sport, klubi i Milanit ka dale ne mbeshtetje totale ne drejtim te Ibrahimovic, dhe eshte shprehur si me poshte.

“Aty eshte nje Zlatan qe ka qene shume i qete. Qe nuk flet shume. Ai ne fund te ndeshjes i ka kerkuar shokeve te falur per kartonin e kuq.”

“Por mbi te gjitha ai i ka siguruar ata se nuk ka perdorur fjale raciste, por ai ka dale vetem ne mbrojtje te skuadres.”

“Ibrahimovic ka tentuar te mbroje Romagnolin dhe Salemaekers, te cilet kane rene pre e agresionit te Lukakut.”

“Feja e Zlatan eshte respektimi i te gjitha feve te tjera. Keshtu ka thene gjithmone Ibra, qe mamane e ka katolike dhe babain nje boshnjak musliman.”

“Ai nuk eshte kapur kurre me fene te tjereve dhe as me origjinen e tyre”, perfundon shkrimi zyrtar i klubit te Milanit.

Por sa keq per ta qe ka pamje filmike qe tregojne komplet te kunderten: Ibrahimovic ka ofenduar Lukaku nga mamaja, feja dhe origjina. Tani te gjithe urojne qe organet kopetente te bejne detyren.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.