Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,334 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

KOMBETARET: Bilanci pozitiv, Gol nga JoJo, Miranda e Candreva. Eder e Banega OK. Joao Mario shkelqen…

KOMBETARET: Bilanci pozitiv, Gol nga JoJo, Miranda e Candreva. Eder e Banega OK. Joao Mario shkelqen…
  • On 07/09/2016, 16:37

Ndalesa per ndeshjet e Kombetareve nuk eshte asnjehere nje lajm i mire per trajneret, sidomos kur sapo kan mberritur ne klub dhe deshirojne te njohin te gjith lojtaret. Edhe per Frank De Boer vlen kjo gje, pasi gjate ketyre diteve nuk ka patur gjith grupin ne dispozicion.

14 lojtare zikalter kan qen te grumbulluar me kombetaret, ata qe shkelqyen me shume jane edhe ata qe shenuan, Jovetic, Miranda e Candreva. Malazezi barazoj rezultatin kunder Rumanise, Braziliani shenoj golin e pare kunder Columbise ndersa italiani  shenoj gol nga pika e bardhe kunder Izraelit.

Mire u paraqit edhe Eder i cili u vleresua pozitivishte si ne Bari kunder Frances ashtu edhe ne Izrael, ndersa Banega eshte nga te paktit qe u vleresua pozitivishte ne ndeshjen e perfunduar 2-2 kunder Venezueles.

Deri diku mire edhe Murillo e Perisic. Columbia perpara humbjes me Brazilin mundi 2-0 Venezuelen, per qendermbrojtesin zikalter 2 ndeshje dinjitoze. Kroacia zhgenjeu pasi u ndal ne Zagreb 1-1 kunder Turqise. Ivan nuk luajti keq, por dukej qe nuk ishte ne formen e tij me te mire. Me dobet eshte paraqitur Brozovic, i cili nk arriti te linte gjurme ne fushe. Edhe Medel u ndeshkua me te kuq.

Ajo qe shkelqeu ne humbjen e Portugalise ishte performanca e Joao Mario. Ne fillim ishte ne stol, por ne pjesen e dyte u aktivizua dhe tregoj se trajneri gaboj qe e la ne stol pasi beri qe te ndryshonte ekuilibrat e ndeshjes.

Per Gabriel Barbosa e Kondogbia nk pati asnje minute. Ndersa Gnoukouri e Yoao u impenjuan ne ndeshjet Under-23 kunder Burkina Faso.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.