Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

268 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kombetaret, ja 5 skuadrat qe kishin me shume grumbullime: Interi ne TOP 5! Zikalterit jane ne vendin e…

Kombetaret, ja 5 skuadrat qe kishin me shume grumbullime: Interi ne TOP 5! Zikalterit jane ne vendin e…
Inter Club Staff

Kur vjen koha per “pushimet e kombetareve”, nje dhimbje koke kap cdo tifoz e mbi te gjitha cdo tranjer klubi.

Nga ana e kendveshtrimit t e tifozeve, shihet shume e veshtire per tu pertypur nje e diele pa klubin qe ata dashurojne ndersa per tranjeret shqetesimet jane totalisht te tjera.

Mbi te gjitha, shqetesimi i pare per ta eshte se kombetaret shpesh sjellin mbrapsht lojtare te demtuar (Luciano Spalletti di dicka me shume per kete…) dhe minutazh te larte.

Sky Sport ne edicionin e saj ka treguar nje klasifikim me skuadrat e Serie A qe kane pasur me shume lojtare te aktivizuar javen qe kaloi me kombetaret respektive.

INTER

Miranda_e

LOJTARE TE GRUMBULLUAR NE KOMBETARE: 10

MINUTA TE LUAJTURA: 789′

MILAN

Donnarumma 6 set 2018

LOJTARE TE GRUMBULLUAR NE KOMBETARE: 9

MINUTA TE LUAJTURA: 1210′

ROMA

florenzi

LOJTARE TE GRUMBULLUAR NE KOMBETARE: 9

MINUTA TE LUAJTURA: 1091′

NAPOLI

Insigne 8

LOJTARE TE GRUMBULLUAR NE KOMBETARE: 12

MINUTA TE LUAJTURA: 994′

JUVENTUS

Cancelo Portogallo 18 mag

LOJTARE TE GRUMBULLUAR NE KOMBETARE: 14

MINUTA TE LUAJTURA: 1533′

Skuadra zikalter keshtu ben pjese tek TOP 5, por eshte ne vendin e peste per minuta te luajtura te lojtareve neper kombetare. Nje lajm i mire ky per Spallettin qe ne leter te pakten do te kete nje skuader me te shplodhur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.