Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

67 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kombetaret, ja angazhimet e disa lojtareve ZiKalter

Kombetaret, ja angazhimet e disa lojtareve ZiKalter
Andi Prifti

10 lojtare ZiKalter do ju bashkohen Kombetareve te tyre, me te cilat do te zbresin ne fushe per ndeshje miqesore ose per ndeshje kualifikuese per Boterorin 2014.

Samir Handanovic dhe Vid Belec ( Slloveni ): miqesore kunder Turqise ( 31 maj ne Bielefeld, ora 7 ) dhe ndeshje kualifikuese per Boterorin 2014, Islande – Slloveni ( 7 qershor ne Rejkjavik, ora 7 )

Mateo Kovacic ( Kroaci): ndeshje kualifikimi per Boterorin 2014. Kroaci – Skoci ( 7 qeshor, Zagabri, ora 20:15 )

Rodrigo Palacio ( Argjentine ): ndeshje kualifikuese per Boterorin 2014, Argjentine – Kolumbi ( 7 qershor, ne Buenos Aires ne oren lokale 19:05, ne oren italiane 00:00 ) dhe Ekuador – Argjentine ( 11 qershor ne Quito )

Fredy Guarin ( Kolumbi ): ndeshje kualifikuese per Boterorin 2014, Argjentine – Kolumbi ( 7 qershor, Buenos Aires ne oren lokale 19:05, ne oren italiane 00:00 ) dhe Kolumbi – Peru ( 11 qershor ne Baranquilla )

Zdravko Kuzmanovic ( Serbi ): kualifikim per Boterorin 2013, Belgjike – Serbi ( ne Bruksel, Stadiumi Boudewijn, ora 20:45 )

Andrea Ranocchia ( Itali ): ndeshje miqesore Itali – San Marino ( Bolonje, staduimi Renato Dall’Ara, ora 20:45).

Walter Gargano dhe Alvaro Pereira ( Uruguaj ): ndeshje miqesore Uruguaj – France ( 5 qershor ) dhe ndeshje kualifikimi per Boterorin 2014, Venezuele – Uruguaj ( 11 qershor )

Yuto Nagatomo ( Japoni ): ndeshje miqesore Kirin Challenge Cup: Japoni – Bullgari ( 30 maj, ne Toyota Stadium dhe nje ndeshje kualifikuese per Boterorin 2014 Japoni – Australi ( 4 qershor, ne Saitama Stadium).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.