Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

925 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kombetaret, Mancini do i nise pergatitjet para sezonale pa shtate big!

Kombetaret, Mancini do i nise pergatitjet para sezonale pa shtate big!
Inter Club Staff

Udhetime, merkato dhe impenjime me kombetaret.

Do te jete nje vere e nxehte per Interin, me Roberto Mancinin qe do i duhet te beje pa shume elemente te rendesishem te skuadres ne pergatitjet verore sepse lojtaret do te ndodhen me kombetaret e tyre respektivisht ne Europian, Coppa America dhe Olimpiade.

Sic tregon Tuttosport, me 4 korrik (dita kur skuadra do te grumbullohet per testet e prag kampionatit), tranjeri zikalter do i duhet te beje pa shtate big te skuadres: Marcelo Brozovic, Ivan Perisic dhe Eder (Europian), Ever Banega, Jeison Murillo, Joao Miranda dhe Gary Medel (Kupa e Amerikes nga 3 qershori ne 26 qershor). Te gjithe keta lojtare do te jene ne dispozion vetem per turneun ne amerike dhe jo ne pergatitjet parasezonale.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.