Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,095 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

KOMUNIKATE ZYRTARE NGA PRESIDENTI THOHIR

KOMUNIKATE ZYRTARE NGA PRESIDENTI THOHIR
Xhorxh Gellci

 “Gjate historise te tij te gjate dhe te lavdishme, Interi eshte dalluar gjithmone per integritet dhe besnikeri. Ky eshte misioni jone: te mbeshtesim dhe te vazhdojme kete tradite.”

“Gjate muajit te janarit, Interi ka marre pjese ne shume diskutime per te forcuar Klubin tone brenda dhe jaste fushes. Keto diskutime qe zhvillohen ne nje ambjent profesional duhet te ngelen private, nese behen komente publike perpara se tratativat te mbyllen, i demton ato.

Ne cdo gje qe bej besoj se ka principe themelore per suksesin, si te punosh fort, te jesh i ndershem dhe i besueshem.

Jam impenjuar te respektoj keta principe ne Interi dhe te ndihmoj Klubin te arrije nivele me te larta.

Si president i Interit, roli im eshte te vleresoj rendimentrin e personelit tone dhe te krijoj nje sfide per te shkelqyer, per veten time dhe per Klubin tone – menaxhimit, lojtareve dhe stafit. Nuk mund te lejoj askend jashte shoqerise tone te kritikoje publikisht dinamikat tona te brendshme, do e mbroj Interin dhe ate qe perfaqesojme me cdo mjet qe te kem mundesi.

Tek Inter kemi vepruar gjithmone me pergjegjesi dhe duke u nisur nga qellimi i mire. Do te vazhdojme te marrim vendime qe jane ne interesin absolut te Klubit, si tani, ashtu edhe me vone.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags