Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,891 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kondogbia, Gagliardini dhe Joao Mario: Interi provon qe te riniset nga ata. Pioli…

Kondogbia, Gagliardini dhe Joao Mario: Interi provon qe te riniset nga ata. Pioli…
Inter Club Staff

Ndeshja e mire e Joao Marios ne derby, mund te ndihmoje Piolin qe te rregulloje dicka ne kete fund sezonin duke pare pozicionin delikat te skuadres dhe teknikut italian do i duhet te nderthure punen e Gagliardinit me Kondogbia me levizjet e Icardit, Candreves dhe Perisic.

Joao Mario nuk ka nje vizion monoton te futbollit, por nje moder, qe te jep gezim kur e shikon teksa luan. Ai luan shpesh ne krah edhe pse niset nga qendra, duke i hequr keshtu kundershtareve pika referimi ne mesfushe.

Me Portugaline, edhe ne 4-2-3-1 ku luan, ai niset ne krah per te kaluar me pas ne qender. Me pak fjale, nuk e deshiron taktiken statike, por deshiron qe te shprehe talentin e tij ne cdo pjese te fushes. Shpirti i tij luftarak duhet ti jape me shume ndihme ne manover zikalterve sepse ai eshte nje rrezik konstant per kundershtaret, edhe pse, shume tifoze zikalter presin akoma me hsume prej tij. Me Joao Mario ne fushe, Interi mund te sulmoje pa problem me pese lojtare kundershtaret pa humbur ne asnje moment ekuilibrin e skuadres.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.