Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

654 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kondogbia: “Jane thene gjera te paverteta per mua. Inter? Ajo qe di per momentin…”

Kondogbia: “Jane thene gjera te paverteta per mua. Inter? Ajo qe di per momentin…”
Inter Club Staff

Geoffrey Kondogbia nga nje lojtar i padeshiruar nga tifozet e Interit, ne harkun e disa muajve u kthye ne idhullin e tifozeve te Valencias dhe gjithcka fale paraqitjeve te tij te mrekullueshme ne fushe.

Francezi ka folur sot per te ardhmen e tij ne kombetare dhe tek Valencia, qe ka nje te drejte blerje te dhene nga Interi ne momentin e huazimit per 25 milione euro.

Ne kohet e fundit kemi pare te shenosh nje gol dhe te japesh nje assist?

“A eshte ky niveli yt me i mire? Nuk besoj. Ne futboll shihen shume statistikat, por une nuk jam ende ne maksimumin tim. Edhe pse qe kur kam ardhur kam luajtur ne nje nivel te kenaqshem.”

Cfare efekti te jep lajmi se je grumbulluar per fazen e pare te grumbullimeve tek Franca?

“Eshte nje shperblim per te gjithe punen qe kam bere ne fushe. E kam merituar, duke punuar fort tek klubi im.”

Tifozet e Valencias te quajne “oktapodi” per menyren si luan…

“Natyrisht nuk e shikoj dot veten nga trinunat, por me pelqen te quhem keshtu nga ata. I falenderoj te gjithe per besimin.”

Edhe mediat kane thurur mjaft elozhe per ty…

“Shpesh here kane thene edhe gjera te paverteta. Por i falenderoj per komplimentet.”

A do te rikthehesh tek Interi apo Valencia do te paguaje 25 milione euro per ty?

“Per momentin ajo qe di eshte po aq sa ju. Nuk ka asgje zyrtare. Prandaj perqendrohem vetem per ndeshjet. Objektivi im eshte ta mbyll sa me mire aventuren time kete sezon, pastaj te shohim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.