Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

1,027 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Konferenca e Spallettit: “Nainggolan duhet te permiresohet. Gol pa Icardin? Jemi perpjekur per alternativat”.

Konferenca e Spallettit: “Nainggolan duhet te permiresohet. Gol pa Icardin? Jemi perpjekur per alternativat”.
Juxhin Nebiaj

Vijne edhe fjalet e Luciano Spallettit ne konferencen e shtypit: “Sot e kishim situaten nen kontroll, vuajtem pak dhe kishim shume raste per gol. Eshte e qarte qe mund te bejm me teper, por Bologna u mbyll mire prapa dhe ishte e veshtire te krijoje. U treguam te zot e shfrytezuam ato pak hapesira qe kishim”.

Si ishte Nainggolan?
“Duhet te permiresohet ne gjendjen fizike, ai ben gjera jasht normales te cilat ne sot nuk i pam. E di qe juve ju pelqejne pasimet e golat por une kenaqem vetem kur ben gjithcka ne perfeksion. Radja di te vendos ne veshtiresi kundershtaret”.

5 gola ne 3 ndeshjet e para dhe asnje i Icardit: lajm i mire?
“Jemi perpjekur te gjejme alternativat. Kemi nje grup te kompletuar te cilet mund te luajne 2 ndeshje ne jave. Sot na mungonin 2 lojtar shume te rendesishem, por skuadra shenoi gjithsesi. U perforcuam aty ku kishim mangesi. Vjet vuanim per mungese alternativash, kete vit nuk do kemi probleme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.