Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

918 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kontratat, te rejat per Milito, Cambiasso dhe Juan Jesus

Kontratat, te rejat per Milito, Cambiasso dhe Juan Jesus
Xhorxh Gellci

Sipas Corriere dello Sport, kane nisur kontaktet e para mes agjenteve te Diego Milito dhe shoqerise zikalter per rinovimin e kontrates aktuale, qe skadon ne qershor 2014. Me shume mundesi ky mund te jete viti i fundit me zikalterit, por zgjatja e kontrates eshte nje ‘detyrim’, sepse duhet te behet nje ndryshim ne pagen aktuale, qe shkon ne 5 milion euro. Milito mund te vendose te marre 5 milionet per dy vjet, praktikisht duke pergjysmuar pagen aktuale. Gjithashtu, do te bihet dakord, qe nese kontrata zgjidhet ne qershor 2014 (ne rast se Milito do te kthehet tek Racing Avellaneda), Interi do i jape nje shume te caktuar parash. Me kete marreveshje, klubi do te perfitoje nje shume te konsiderueshme duke paguar edhe me pak taksa.

Edhe Esteban Cambiasso, si Diego Milito, shume shpejt do te marre propozimin per ulje page nga ana e Interit. Per mesfushorin argjentinas, Corriere dello Sport jep dy mundesi: “Interi mund t’i propozoje nje kontrate te re, gjithmone deri ne 2014, po me pjesen fikse te pages te ulur, por me bonuse, qe nese do te arriheshin te gjithe, ndoshta do e lejojne te marre me shume se tani. Nje mundesi tjeter eshte zgjatja e kontrates deri ne 2015, por ne kete rast do te varet edhe nga rendimenti ne fushe: nese do te vazhdoje te kete nje rol te rendesishem si ne kete fillim sezoni, shanset per konfirmim do te ngrihen dukshem.

Ne te kundert me Cambiasso dhe Milito, ai qe do te perfitoje nje rritje page eshte Juan Jesus. Sipas Corriere dello Sport, “Juan ka nje kontrate deri ne 2016 me 700.000 euro ne sezon; ndersa tani braziliani do te perfitoje 1,2 milion euro dhe kontrata e re do te skadoje ne 2018. Zyrtarizimi do te behet ne javet e ardhshme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.