Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

338 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kovacic, 30 minuta si luan: 6 rekuperime dhe 3 driblime

Kovacic, 30 minuta si luan: 6 rekuperime dhe 3 driblime
Inter Club Staff

Qe ajo gjysem ore e luajtur nga Mateo Kovacic ne ndeshjen ndaj Livornos ishte me kualitet te larte u tha nga shume njerez, por tani vijne edhe shifrat e sjella nga profili Twitter InterStats te cilat perforcojne teorine me lart.

Ne 30 minuta, lojtari kroat ka bere 6 nderhyrje te sakta qe kane sjelle rekuperimin e gjashte topave, nje numer ky me i larte se te gjithe lojtaret e Livornos te mare sebashku. Mateo ka bere gjithashtu edhe tre driblime te sakta, duke dhene edhe asistin ne golin e dyte. Talenti zikalter ka perqindjen me te larte te pasimeve te sakta me plot 92.7% ne Serie A.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.