Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,106 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kovacic: “Dua qe te gjuaj dhe te shenoj me shume! Mazzarri, futbolli italian dhe…”

Kovacic: “Dua qe te gjuaj dhe te shenoj me shume! Mazzarri, futbolli italian dhe…”
Ardis
  • On 12/12/2013, 13:09

I intervistuar nga Inter Channel gjate emisionit InterNos, Mateo Kovacic flet ne 360° duke shpjeguar ato qe jane pershtypjet dhe mendimet e tij pas nje viti ne Itali.

Keni studiuar gjuhen italiane?
“Kam studiuar vetem tre dite, dhe me pas kam folur me Juan Jesus, me Samir

Cfare ideje keni krijuar per Italine? Te pelqen Milano?
“Milano me pelqen shume, jetoj mire ketu. Ka shume kroate qe shkojne ne shkolle ketu. Dhe guzhina eshte e mire, makaronat dhe picat me pelqejne me te vertete shume”.

Dhe per futbollin Italian cfare mendoni?
“Prisja nje futboll taktik, qe shikon me shume drejt fazes sulmuese. Nuk eshte e lehte te shenosh, ne Spanje dhe Angli eshte sigurisht ndryshe”.

Shume komplimente per mesfushorin zikalter dhe nje citim i Dejan Stankovic“Kuajt e races nuk shikohen ne nisje, por shikohen ne mberritje”. Pikerisht nga Dragoi zikalter qe flet per Mateon dhe per rolin e tij ne krye te Federates serbe: “Ka nje rol shume te rendesishem, jo vetem per Serbine, por edhe per Kroacine”.

Ne cfare duhet te permisohet me shume, eshte po ai Kovacic qe e shpjegon: “Jane shume gjera. Me mister Mazzarrin luaj shume ne mbrojtje, por dua edhe qe te bej shume goditje dhe gola. Dua te rritem si ne fazen mbrojtese ashtu edhe diku tjeter. Ne ndeshjen e fundit kam goditur disa here drejt portes, trajneri me ka thene qe kete gje ta bej kur jam ne ate zone sepse te gjithe luajme per golin dhe une nuk kam bere asnje akoma. A me rendon? Po, shume pak po… (qesh)”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.