Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,528 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kovacic: “Jam i lumtur qe tifozet mbeshteten tek une. Nuk kemi ashpersine…”

Kovacic: “Jam i lumtur qe tifozet mbeshteten tek une. Nuk kemi ashpersine…”
Bujar Berishaj

Mateo Kovcic analizon humbjen kunder Juventus per mikrofonat e Sky, keto jane fjalet e kroatit qe sot ishte me i miri ne fushe per zikalterit.

“Kemi gabuar edhe ne shume ndeshje tjera, me Juven ishte e veshtire sigurisht. Sikur femije. Nuk e di pse bejme disa gabime te caktuara. Jam akoma i nxehte, ndeshja ka pak qe ka perfunduar. Nuk kemi ashpersine per te mbyllur ndeshjen ne pjesen e pare. Juve eshte nje skuader fituese. E kam pare edhe une: shume ndeshje te humbura ne shtepi.

Ndodh, por sigurisht duhet te japim me shume sepse jane tifozet tane. Une jam i lumtur ketu. Jam i lumtur qe tifozet mbeshteten tek une. Sot duhet te flasim per Juven dhe jo per merkaton. Sigurisht Barcelona eshte skuadra me e forte, Juve ka lojtar te medhenje dhe ndeshja eshte e barabarte. Mund te fitojne. Mancini? Flasim per gjithcka edhe per jeten private. Sigurisht ne fazen e mbrojtjes dhe sa i perket taktikes. Jam akoma i ri. Edhe per te shkuar heret ne shtrat. Ne Milano eshte pak e veshtire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.