Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,093 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kovacic: “Jam pak i lodhur. Rinovimi…”

Kovacic: “Jam pak i lodhur. Rinovimi…”
Bujar Berishaj

Pervec Walter Mazzarrit ne sallen e konferences per shtyp i pranishem ka qene dhe Mateo Kovacic. Keto jane fjalet e tij, sipas sajtit te Corriere dello Sport:

Mbi gjendjen e tij fizike – “Eshte nje problem i vogel sepse ka shume te lenduar dhe une duhet te luaj gjithmone. Mazzarri deshiron te me jap nje pushim por nuk mundet. Jam pak i lodhur, por, keshtu eshte ne kete moment.”

Mbi rinovimin – “Eshte heret per te folur per kete sepse kam edhe disa vite ne kontraten time. Rinovimi eshte akoma larg, do te flasim, te shohim…”

Mbi rolin e trekuartistit – “Pozicioni ne fushe varet nga ndeshja. Me pelqen te bej rolin e mesfushoirt qendror te majte (mezzala), por mund te bej edhe rolin e trekuartist ashtu sikur kunder Sampdorias, dhe pastaj jam larguar ne te majte te mesfushes: vendos trajneri dhe une adaptohem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.