Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,213 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kovacic, oret e ardhshme decizive: Eshte ne dyshim. Ndersa idhulli Medel…

Kovacic, oret e ardhshme decizive: Eshte ne dyshim. Ndersa idhulli Medel…
Inter Club Staff

Mateo Kovacic ka punuar edhe sot vecmas skuadres ne stervitje dhe per te mare vesh nese ai do te jete ndaj Palermos te dielen duhen pritur oret e ardheshme: maksimumi neser dyshimet per gjendjen e tij do te hiqen, por per momentin nuk ka asnje siguri nese ai do te jete.

Te rejat me te fundit i sjell Gazzetta dello Sport nepermjet faqes se tyre ne internet: Pulpa e Kroatit ka nevoje per disa ore qe te meret vesh nese ai do te prezent ne Barbera.

Ne Sicili Interi nuk e di akoma nese do mund ti besoje numrit te saj 10, por ajo qe eshte e sigurte eshte se “ndaj Palermos do te rikthehet ai qe me vetem nje ndeshje ne San Siro eshte kthyer ne idhullin e tifozeve: Gary Medel”, tregon Gazzetta. “Me ate njeri mbrapa eshte gjithcka me thjeshte (sic e tha edhe vete Mateo bashke me shoket e skuadres), dhe ne fakt eshte keshtu: Te dhenat jane mostruoze. Topa te rekuperuar pafund, pasa te sakta, precizion, dyluftime, vrapime. Nje njeri qe sa me shume e hedh poshte(ne toke) aq me shume ngrihet. Lufton pafund. E ne betejen e Palermos, pas pese ndeshjesh pa pesuar gol, ai padyshim do te jete.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.