Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,852 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kovacic, Shaqiri dhe ai gjest i cili nuk i pëlqeu serbëve. Shumë u tha në shtetin ballkanik, kroati do të sqarohet.

Kovacic, Shaqiri dhe ai gjest i cili nuk i pëlqeu serbëve. Shumë u tha në shtetin ballkanik, kroati do të sqarohet.
Rinor Sopaj

Ka sjellur një rrëmujë me të vërtet të egër në Serbi, një foto ku shihet Mateo Kovacic së bashku me Xherdan Shaqirin dhe një personazh tjetër ku të tre kanë kryqëzuar duart, një gjest i cili njihet shumë mirë në Ballkan, pasi simbolizon shqiponjën dykrenare, simbolin e Shqipërisë. Mediat serbe thonë se miqësia në mes këtyre dy lojtarëve nuk po pëlqehet nga lojtarët serb të Interit, Zdravko Kuzmanovic dhe nga Nemnja Vidic, me të cilët helvetiku me origjinë nga Kosova nuk ka raporte jashtë fushës.

Por në realitet, situata në grup është shumë ndryshe, dhe në këtë mënyrë mund të konstatojmë se Kovacic nuk ishte në dijeni për domethënien politike të atij gjesti, si dëshmi është edhe buzëqeshja e lojtari i cili pritet ta sqaroj këtë situatë për mediat lokale.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.