Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

838 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kozak: “Ishte sikur te me kishte goditur njeri me grusht kur mora vesh qe Skriniar me shoke…”

Kozak: “Ishte sikur te me kishte goditur njeri me grusht kur mora vesh qe Skriniar me shoke…”
Inter Club Staff

Ne nje konference te gjate per shtyp, Jan Kozak, shpjegon motivet e largimit te tij nga Kombetarja Sllovake. 

Humbja 1-2 me Republiken Ceke ka afruar shume renien nga kategoria te Sllovakise por mendohet se nuk ka qene kjo ajo qe ka ndikuar tek largimi i tranjerit, por sipas nje prapaskene, ai ka zbuluar se disa lojtare duke perfshire edhe Milan Skriniar, pas asaj humbje, kane dale ne nje disko dhe kane marre pjese ne nje party (feste).

Keto kane qene fjalet e tij ne konference per shtyp:

“Ate nate e pashe dy here rresht videon e ndeshjes, por me pas zbulova qe shtate lojtare te kombetares ishin larguar nga grumbullimi per ty kthyer vetem ne mesnate.”

Pervec mbrojtesit te Interit, ka qene Dubravka, Gyomber, Lobotka, Sull, Satka dhe Weiss ata qe kane dale pas humbjes ne nje nga diskot lokale.

E gjitha kjo ka trubulluar ujrat ne Kombetaren Sllovake dhe ka detyruar Kozak te paraqese doreheqjen ne Federate:

“Eshte nje episod qe me ka bere shume keq, sikur te me kishte goditur njeri me grusht ne fytyre. Mund te kisha bere sikur nuk ndodhi asgje, por nuk eshte stili im.”

“Mund edhe ti kisha perjashtuar shtate lojtaret nga Kombetarja e ti dergoja ne shtepi lojtare si Skriniar, Dubravka, Weiss apo Lobotka, sepse Kombetarja eshte siper tyre, siper cdo lojtari.”

“Por ne ate moment vendosa te jepja doreheqjen. Nuk i tregova motivin ne ate moment sepse keta djem jane si femije per te dhe ai i do shume, nuk doja ti jepja une nje shqetesim tjeter atij pas humbjes.”

Nderkohe presidenti i Federates Sllovake, Jan Kovacic, ka komunikuar se shtate lojtaret ne grumbullimin e radhes do te gjobiten me nje shume te majme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.