Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

688 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kramaric: “I lumtur qe Inter me deshiron. Ne janar mund te largohem. Une dhe Kovacic…”

Kramaric: “I lumtur qe Inter me deshiron. Ne janar mund te largohem. Une dhe Kovacic…”
Bujar Berishaj

Calciomercato.com, ka intervistuar ekskluzivisht sulmuesin e ri kroat te Rijekas, Andrej Kramaric, lojtar ky mbi te cilin eshte i gjale dhe interesimi i Inter. Keto jane fjalet e tij:

“Serie A eshte nje kampionat i madh, i mbushur me plote yje, eshte e bukur te shohesh kaq shume lojtar te ketij niveli qe luajne ne te njejtin vend. Nga gazetat di qe me duan Inter, Milan dhe Atalanta. Natyrisht nuk mund te mos jem i lumtur me interesimin e tyre, jane ekipe te medha – shpjegon Kramaric -.”

“Nese neshkruaj me nje nga keto ekipe ne janar? Gjithcka eshte e mundur. Ne te ardhmen dua te luaj ne nje top klub evropian qe luan nje loje sulmuese. Por tani une jam i fokusuar te bej mire me Rijekan, ne Evrope kemi sfida te veshtira kunder Sevilla, Feynoord dhe Standard. Ju them nje gje: nuk flas gjuhen italiane, por nese do te jete e nevojshme jam nje nxenes i mire, mesoj shpejte. Kovacic? Me Mateon flasim shpesh, jemi miq. Ai eshte shume i lumtur me progresin qe ka bere ne keto vite. Lojtaret me te forte? Messi me i miri nga te gjithe, Modric fenomeni kroat.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.