Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

713 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kryebashkiaku i Milanos: “Pa ofendim, por Interi ka pronare me solide se Milan. Ja pse e them kete…”

Kryebashkiaku i Milanos: “Pa ofendim, por Interi ka pronare me solide se Milan. Ja pse e them kete…”
Bujar Berishaj

“Pa ofendime, por shihet edhe te faktet, Interi ka nje pronesi me solide kurse Milani eshte ne nje situate objektivisht me te veshtire”.

Keto jane fjalet e kryebashkiakut te Milano, Giuseppe Sala, kur ka folur rreth pronareve kinez te skuadrave milaneze.

Ne fakt, nuk eshte dicka e re, sepse tashme njihen kinezet me e te dyja ekipeve, me Suning ne nje ane qe eshte super fuqi ne Kine dhe jo vetem dhe me kinezet e Milanit ne anen tjeter per te cilet dihet shume pak.

Sa i perket temes se stadiumit Sala ka thene: “Eshte dicka ne te cilen nuk jam duke bere presion sepse e kuptoj situaten.

Kryebashkiaku pastaj ka thene se ne qytet eshte nevoja per nje stadium ndryshe nga ai aktual duke qene keshtu me atraktiv ne menyre qe te terheq edhe turist dhe vizitore edhe gjate javes sic ndodh ne vendet tjera europiane.

Ai pastaj ka thene: “Kam kerkuar qe te bind te dy klubet, Interin dhe Milanin per te bere nje financim ne stadium se bashku me Komunen” dhe ka shtuar ne fund se:

“Interi i eshte pergjigjur pozitivisht kesaj iniciative kurse Milani do te deshironte nje stadium te ri”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.