Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

115 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kujtimet e Benoit Cauet me Interin: “Nje barcalete per Ronaldo-n…”

Kujtimet e Benoit Cauet me Interin: “Nje barcalete per Ronaldo-n…”
Ardis
  • On 20/10/2018, 14:42

Ish futbollisti ka folur per ish kampionin brazilian dhe ka rrefyer se cfare eshte Ronie per futbollin.

Po, me pas shkoi tek Milan-i. Por me pare, Ronaldo ishte nje nga futbollistet me te forte te historise se historise se Inter-it.

Akoma, sot e kesaj dite, shume persona shprehen se karakteristikat e tij ishin unike. Menyra sesi driblonte te bente te enderroje, i mahniste tifozet, arrinte te hipnotizonte kundershtaret dhe i kalonte me goditjet e samba-s.

Per Fenomeni-n ka folur Benoit Cauet ne nje interviste te leshuar ne Bfm TV dhe ka thene:

“Shpeshhere sillnim femijet per tu stervitur. Me kujtohet nje ndeshje ku ishin te gjithe femijet kunder Ronaldo-s. Ka luajtur dhe eshte kenaqur”.

“Ishin 10 femije qe e ndiqnin dhe ata femije nuk arriten te shikonin topin me sy. Kishte nje ndjeshmeri te vecante. Kerkonte gjithmone te qeshte dhe te kenaqej, tamam si nje femije”.

“Te gjithe ne e ndjenim presionin, por ai zbriste ne fushe, sikur te ishte ne Brazil dhe gjithmone kerkonte te kenaqej”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.