Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

487 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kumbulla tregon qe ka idhull nje mbrojtes te Interit: “Ai eshte nje nga tre me te miret ne bote.”

Kumbulla tregon qe ka idhull nje mbrojtes te Interit: “Ai eshte nje nga tre me te miret ne bote.”
Inter Club Staff

Marash Kumbulla, mbrojtesi shqiptar i vitit 2000 i Verones, ka dhene nje interviste diten e sotme per SportWeek.

Kumbulla, i cili eshte shume afer Interit (sipas te gjitha lajmeve te ndryshme), ka treguar se nje nga idhujt e ti te mbrojtjes luan pikerisht me Interin dhe per te, eshte nje nga tre me te fortet ne bote.

“Me pelqejne shume duelet, edhe ato ne ajer. Me pelqen shume edhe perballja fizike me sulmuesit.”

“Dhe pastaj, per nje ne rolin tim, nuk ka asgje me te bukur se sa nje rekuperim tek sulmuesi perpara portes.”

“Apo per te mos thene me pas per ate momentin kur shpeton nje gol te sigurt ne vijen fatale. Si nje gol i bere eshte.”

DIFEKTET E MIA – “Kam nje ne fakt. Mund te kem edhe me shume, por nje e di te sigurt: duhet te permiresohem me kemben time te majte.”

PIKAT E FORTA – “Perqendrimi ne ndeshje. Kujdesi qe kam per cdo top dhe perqendrimi ne cdo dyluftim eshte nje nga pikat e mia te forta.”

MODEL PER LOJEN QE I VOGEL – “Kur isha i vogel, me pelqente se si luante Chiellini dhe se sa i ‘keq’ tregohej me sulmuesit ne ndeshje.”

IDHUJT E TU, TRE MBROJTESAT ME TE FORTE NE BOTE – “Per mua tre me te fortet ne bote ne menyre absolute jane Van Dijk (Liverpool), Sergio Ramos (Real Madrid) dhe De Vrij (Inter).”

NGA DE VRIJ DO TE DOJE… – “Leximin qe ai ka per aksionet. Kupton me perpara se te niset topi se ku do te shkoje ai.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.