Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kun Aguero i habit te gjithe: “Kunder Arabise Saudite nuk ishte ndeshje per Lautaron dhe do jua shpjegoj: ai nuk…”

Kun Aguero i habit te gjithe: “Kunder Arabise Saudite nuk ishte ndeshje per Lautaron dhe do jua shpjegoj: ai nuk…”
Inter Club Staff

Boterori ne Argjentine ka nisur me nje humbje teper te papritur nga ana e Argjentines ndaj Arabise Saudite.

Ka qene nje nga ato humbje qe ka bere te flitet shume edhe per faktin se Argjentina eshte pare gjithmone si nje prej favoriteve per te fituar ne fund.

Nderkohe, direkt nga studiot e ESPN, Kun Aguero ka komentuar ehde ndeshjen e Lautaro Martinez, duke u treguar edhe pak kritik.

Sipas ish-sulmuesit te Kombetares se Argjentines, kjo ndeshje nuk ka qene per El Toron: “Nuk ishte nje ndeshje per Lautaron kjo”.

“Ishte nje ndeshje ku sulmuesi duhet te prese dhe te shohe cfare do te ndodhe. Te shohe nese do te kishte ndonje top qe do te dilte nga perplasja me ndonje mbrojtes”.

“Lautaro duhet te qendronte mes dy mbrojtesave qendrore, sepse nese kthehet mbrapa, mbrojtja kundershtare sistemohet mire”.

“Ndonjehere Messi shkonte ne pozicion jashte loje per te kthyer prapa ne pozicionet e tyre mbrojtesat e qendres”.

“Ishte e pamundur ta gjeje aty. Ta them sepse une kam luajtur shume kunder skuadrave te ngjashme dhe e di cfare ndodh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.